Волфсбург победи Гройтер Фюрт с 4:1 в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата. Домакините записаха първи успех в първенството от ноември миналата година насам и прекъснаха серията си от девет мача без победа.

Волфсбург се изкачи на 12-о място във временното класиране в Германия с 24 точки. За Гройтер Фюрт поражението означава край на поредицата от четири двубоя без загуба в шампионата. Тимът остава последен, 18-и с едва 10 точки от 21 мача.

Астер Вранкс на два пъти, Максимилиан Арнолд и Максимилиан Филип се разписаха за домакините, а за Гройтер Фюрт точен бе Бранимир Хъргота от дузпа.

Белгиецът Вранкс откри резултата за домакините още в 7-ата минута, а в 44-ата гостите получиха правото да изпълнят дузпа и роденият в Босна и Херцеговина шведски футболист Бранимир Хъргота изравни за 1:1. Пак Астер Вранкс даде аванс на Волфсбург за 2:1 в 49-ата минута, а в рамките на 70-ата и 75-ата Арнолд и Филип увеличиха преднината на тима до 4:1.