Волфсбург постигна драматична победа с 2:1 срещу Хамбургер в 1/4-финален двубой за Купата на Германия и по този начин изхвърли от надпреварата сочения за фаворит отбор.

Срещата завърши наравно 1:1 в редовното време, а решителният гол бе дело на Марселиньо в 109-тата минута.

Домакините започнаха с натиск от самото начало на двубоя и в 18-тата минута Графите откри резултата след като отбеляза дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Звездата на Хамбургер Рафаел Ван дер Ваарт все пак успя да възстанови статуквото в 70-тата минута. Беналио центрира от фаул, Зидан с глава отклони към връхлитащия холандец, който от 20 метра вкара в горния десен ъгъл. При този резултат завърши и редовното време.

В 109-тата минута обаче Марселиньо донесе успеха на „вълците”. Шефер подаде на бразилеца, той премина през Компани и от 12 метра вкара победния гол.

По този начин Волфсбург стана третия полуфиналист след Карл Цайс Йена и Борусия Дортмунд. В момента пък се играе мюнхенското дерби между Байерн и Мюнхен 1860.