Волфсбург и Борусия Мьонхенгладбах си гарантираха място директно в групите на Шампионска лига, докато Байер Леверкузен ще трябва да премине през квалификациите.

Волфсбург спечели с 2:1 срещу Борусия Дортмунд в генералната репетиция преди финала за Купата на Германия, където отново ще се изправят един срещу друг.

Калигиури отбеляза първия гол в срещата още в 1-та минута. Той получи перфектен пас от Кевин де Брюин, след което отблизо изпрати топката във вратата на Лангерак.

Пиер-Емерик Обамеянг изравни резултата в 11-та минута, след като бе точен от дузпа.

Налдо реализира победния гол за Волфсбург в 49-та минута.

Волфсбург по този начин остана на втора позиция с 68 точки, докато Борусия Дортмунд е седми с 43 точки.

Борусия Мьонхенгладбах победи с 2:0 като гост Вердер Бремен в мач от 33-я кръг на Първа Бундеслига.

Рафаел вкара и двете попадения в срещата в 53-та и 86-та минута.

Борусия е трети с 66 точки, а Вердер е осми с 43 точки.

Байер Леверкузен спечели с 2:0 домакинството си на Хофенхайм.

Хакан Чалханоглу вкара първия гол в срещата в първата минута на добавеното време на първото полувреме.

Щефан Кислинг реализира второто попадение в срещата в 61-та минута.

Байер е четвърти с 61 точки, а Хофенхайм е девети с 41 точки.