Отборите на Волфсбург и Хамбургер не успяха да се победят, като стигнаха само до 1:1 в мач от 14-я кръг на Бундеслигата. Гостите от Хамбургер поведоха с попадение на Хакан Чалханоолу, а Рикардо Родригес възстанови равенството от дузпа.

20 минути игра бяха нужни на Хамбургер, за да поведе. Хакан Чанханоолу изпълни по великолепен начин фаул от сериозна дистанция и оплете топката в мрежата на Волфсбург за 1:0, отбелязвайки наистина много красиво попадение.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

В 31-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, а Рикардо Родригес показа точен мерник от бялата точка - 1:1. До края на срещата двата състава си размениха по още няколко атаки, но резултатът остана непроменен.

Във временното класиране Волфсбург е 5-и с 23 точки, а Хамбургер е 10-и с 16 пункта.