Шалке победи Хамбургер ШФ в последния мач от 25-тия кръг на Бундеслигата. По този начин „кралскосините“ се върнаха към победите след три поредни загуби – две в шампионата и една в Лига Европа.

Всичко по-интересно на „Фелтинс Арена“ се случи през първото полувреме, когато паднаха и четирите гола в двубоя.

Теему Пуки откри резултата за Шалке още в 5-а минута след пас на Атсуто Учида. В 26-а минута пък бранителите на Хамбург остававиха Кристоф Метцелдер абсолютно сам и ветеранът с глава засече центриране на Хосе Хурадо. Интригата съвсем умря в 33-а минута, когато Клаас-Ян Хунтелаар бе точен за 3:0 от дузпа. Почетният гол за гостите реализира Гойко Качар в края на първата част.

В класирането Шалке е на четвърто място с 47 точки, на една зад третия Борусия Мьонхенгладбах. Хамбургер ШФ е на 14-а позиция с 27.