Шалке показа, че не се е отказал от надеждите си за титлата и разби с 4:0 у дома Волфсбург в двубой от 22-ия кръг на Бундеслигата.

Звездата на кралскосините Раул откри резултата още в 10-ата минута, когато се разписа след изпълнение на ъглов удар пред вратата на гостите. Само пет минути по-късно Клаас-Ян Хунтелаар направи 2:0 за кеф на 60 000 зрители по трибуните, засичайки от точката на дузпата центриране на Кирякос Пападопулос отляво..

Жоел Матип покачи на 3:0 четири минути след почивката, а в 72-ата Хунтелаар с глава отбеляза второто си попадение в двубоя, фиксирайки крайното 4:0.

Така Шалке 04 запази шансове за титлата, като 12 кръга преди края на немското първенство е на четвърта позиция, на пет точки зад лидера Борусия Дортмунд.

В другия неделен двубой Хановер победи на свой терен Щутгарт с 4:2.