Първият двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата между Санкт Паули и Шалке бе прекратен в 90-ата минута, след като страничният съдия бе ударен в главата от фенове на домакините, които губеха с 0:2.

Инцидентът се случи в 87-ата минута, а причина за гнева на запалянковците в Хамбург бяха 2 червени картона за играчи на Санкт Паули.

Шалке поведе на стадион Милернтор в 26-ата минута след отлично центриране на Джеферсън Фарфан отляво към Раул, който с глава вкара 12-ото си попадение за сезона.

В 66-ата отново Фарфан подаде добре и Жулиан Дрекслер удвои, като гарантира трите точки за тима на Ралф Рангник и 6-а поредна загуба за състава от Хамбург.

Въпреки че срещата изглеждаше предрешена, двама играчи на домакините - Ян Филип Кала и Фин Бартелс бяха изгонени, съответно в 68-ата и 78-ата минути и това покачи негативните емоции на публиката.

Напрежението изби 3 минути преди края, когато полетяла от трибуните пълна с бира чаша удари страничния рефер Торстен Шифнер.

В 89-ата главният съдия Дениз Айтекин реши, че срещата не може да продължи и прекрати двубоя.

Във вторник за Шалке предстои мача на сезона - гостуване на Интер в първи четвъртфинал в Шампионската лига.