Майнц победи Щутгарт с 3:2 в мач от първия кръг на Бундеслигата. Двубоят бе доста качествен и изпълнен с голови положения, а в крайна сметка домакините се поздравиха с успеха срещу отбора, който само преди 3 дни трепери до последно в мача си срещу Ботев Пловдив и в се класира напред в Лига Европа след равенство 0:0.

Мачът в Майнц започна с гол на домакините, които откриха резултата в 14-а минута чрез Николай Мюлер. Само 2 минути по-късно обаче Ведад Ибишевич възстанови равенството.

В 65-а минута Майнц отново излезе напред в резултата, след като още в първия си мач за отбора новото попълнение Шинджи Оказаки вкара гол и то във вратата на доскорошния си отбор.

С втория си гол в 78-а минута Николай Мюлер сякаш сложи точка на спора. 4 минути по-късно обаче Мартин Харник вкара за 2:3 и така запази интригата до края на мача. „Швабите“ обаче не успяха да вкарат трети гол и така започнаха сезона с поражение.