Отборът на Байерн Мюнхен не допусна изненада срещу Байер Леверкузен в мач от 25-я кръг на Бундеслигата. Възпитаниците на Хосеп Хуардиола се наложиха с 2:1, като головете на „Алианц Арена“ бяха дело на Марио Маджукич и Бастиан Швайнщайгер. Точен за Леверкузен бе Щтефан Кислинг в даденото от съдията продължение на мача.

С поражението Байер продължи дългата серия без победа.

ВИДЕО!

Европейските клубни шампиони имаха смазващо превъзходство през всичките 90 минути. Баварците упражняваха непрекъснат натиск върху „аспирините“, които все пак успяха да запазят мрежата си „суха“ до 44-ата минута. Тогава след хубава комбинация Бастиан Швайнщайгер получи топката пред наказателното поле на гостите, центрира добре към Марио Маджукич, който бе оставен непокрит и с глава насочи топката за 1:0.

Малко след попадението, което отбеляза, нападателят получи някаква болка в кръста, но въпреки това остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен от Ердан Шакири.

След почивката се запази тенденцията, която бе наложена през първото полувреме. Байерн атакуваше по-често, а още с подновяването на играта Диего Контенто се озова на добра позиция, но не успя да се разпише. Малко след тази ситуация момчетата на Пеп Гуардиола удвоиха аванса си. Бастиан Швайнщайгер, който асистира за първото попадение, отбеляза хубав гол след отлично изпълнение на пряк свободен удар – 2:0.

До края на двубоя положения се разкриха и пред Фран Рибери, но той не можа да запише името си сред голмайсторите.

Все пак гостите стигнаха и до почетно попадение, което реализира Щефан Кислинг с глава, след добро подаване на Роберто Хилберт.

В класирането Байерн е лидер със 71 точки, а Леверкузен е 4-и с 44.