Байерн Мюнхен не успя да преодолее съпротивата на Майнц и двата отбора завършиха 0:0 в мач от 31-я кръг на Първа Бундеслига. По този начин баварците връчиха титлата в ръцете на Борусия Дортмунд, който в оставащите три кръга до края на сезона се нуждаят от само една точка, за да запазят титлата.

Играчите на Байерн Мюнхен явно мислеха за предстоящата среща с Реал Мадрид от полуфиналите на Шампионската лига и не бяха концентрирани пред вратата на Мюлер.

Освен това старши треньорът на Байерн Юп Хайнкес даде почивка на голяма част от титулярите си и на резервната скамейка останаха Марио Гомес, Луис Густаво. Тони Кроос, Филип Лам и Франк Рибери.

Най-чистите положения пред вратата на Майнц бяха в края на първото полувреме.

В 43-та минута Тимошчук стреля опасно, но топката срещна десния стълб на вратата на Мюлер.

Минута по-късно Томас Мюлер изведе Олич сам срещу вратаря на Майнц, но хърватинът не успя да го преодолее.

През второто полувреме в игра за баварците се появиха Франк Рибери, Марио Гомес и Тони Кроос, но въпреки това играчите на Байерн продължиха да пропускат.

След това равенство Байерн остана на втора позиция с 64 точки и е с осем по-малко от лидера Борусия Дортмунд. Майнц се намира на дванадесето място с 37 точки.

bayern 0 - 0 Mainz 05 hoofoot.com 14/04/2012 by stoonfh