Хофенхайм постигна изключително ценен успех с 3:0 над Фортуна Дюселдорф в първи мач от 28-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините потеглиха с мечтано начало на срещата, като само след 11 минути игра Роберто Фирмино прониза мрежата зад Фабиан Гийфер за 1:0. Крилото получи хубав пас от Свен Шиплок и даде тон на останалите си съотборници.

Самият Шиплок бе много близо да удвои в самия край на полувремето, но Гийфер този път бе на висота.

Дюселдорф направи опит за обрат след почивката, но Хофе издържа на атаките им, преди с мъничко късмет да увеличи преднината си. След ъглов удар Андреас Ламберц насочи топката неспасяемо в собствената си врата, а до края на мача оставаше само четвърт час.

Съпротивителни сили на Фортуна постепенно намаляха и домакините се възползваха в добавеното време, когато Сеад Салихович пусна чудесна топка към Кевин Фоланд, а последният не сбърка за крайното 3:0.

Успехът остави Хофенхайм на предпоследното 17-о място, но вече с 23 точки, докато Дюселдорф е 15-и с 29. Между тях е отборът на Аугсбург с 24 и мач по-малко.

Hoffenheim-Fortuna Düsseldorf 3-0 Highlights... by marcoxxx46