Отборът на Херта се наложи с 2:0 при гостуването си на Айнтрахт в мач от 15-я кръг на Бундеслигата. По този начин Херта нанесе трето поредно поражение на съперника си, който в предишните си 2 срещи загуби от Байерн Мюнхен и от Фрайбург с 0:1. Същевременно това бе първи успех за гостите от два мача насам. В предходния кръг Херта направи нулево равенство с Аугсбург, а по-рано загуби с 0:1 от Байер Леверкузен.

ВИДЕО ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

В днешния двубой Херта поведе след 20 минути игра. Рони асистира по прекрасен начин на Адриан Рамос, който се разписа за 0:1. В 78-ата минута удар на Сандро Вагнер срещна напречната греда, а крайният резултат и победата с 2:0 бе оформена от Толга Джиерджи, който се разписа в 80-ата минута отново след подаване на Рони.

Само минута по-късно домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Тимо Пертел бе изгонен с втори жълт картон.

В класирането Херта е 7-и с 22 точки, а Айнтрахт е 15-и с 11 пункта.