Борусия Мьонхенгладбах победи с 3:0 като домакин Кьолн и се доближи на само една точка зад третия Шалке, три кръга преди края на Бундеслигата.

Тимът на Люсиен Фавр победе с гол на Хуан Аранго в 19-ата минута , а резервата Тони Янчке удвои в 53-ата, преди в преминаващия в Борусия Дортмунд през лятото Марко Ройс да вкара едно от последните си попадения за Гладбах в 55-ата за 3:0.

Борусия М е на четвърто място, на само точка зад третия Шалке и на цели седем пред петия Щутгарт. През този сезон третия в Германия се класира директно за групите на Шампионката лига, че четвъртият ще играе квалификации за влизане в груповата фаза на турнира.

В следващия кръг Мьонхенгладбах има тежко гостуване на лидера Борусия Д, който при домакинска победа над съименника си, ще спечели титлата в Бундеслигата за втора поредна година.

Другата неделна среща - между Фрайбург и Хофенхайм завърши при равенство 0:0.

szólj hozzá: Monchengladbach 3-0 Koln Goals