Германия смачка Гърция и се класира за полуфиналите на Европейското първенство. Бундестима не остави никакви шансове на гърците и постигна категорична победа с 4:2 в четвъртфиналния двубой, който се игра на „ПГЕ Арена” в Гданск.

Германците започнаха силно мача и в 5-та минута Швайнщайгер пусна извеждащ пас към Шурле, който прати топката във вратата на Сифакис, но попадението не бе зачетено заради нова спорна засада. Шест минути по-късно Ройс получи добър извеждащ пас, след което стреля, но в страни от десния стълб на вратата на Сифакис.

Силната игра на Бундестима продължи и в 23-та минута Ройс подаде към Йозил, който бе сам срещу Сифакис, но стреля слабо право във вратаря на гърците. В следващата атака Ройс стреля опасно, но Сифакис показа рефлекс и изби топката в корнер. Последваха нови две възможности пред Ройс, но той не успя да ги реализира.

Сотирис Нинис стреля отдалеч в 32-та минута, но Мануел Нойер се намеси и улови топката.

Шурле бе близо да отбележи гол в 33-та минута, а три по-късно Сифакис отрази силен удар на Кедира.

Германия поведе с 1:0 в 39-та минута, когато Лам стреля от около 20 метра, Сифакис не се намеси добре и топката влезе във вратата му.

Гърция започна силно второто полувреме и успя да изравни резултата в 55-та минута, когато Салпингидис проби отдясно по атаката, след което центрира в наказателното поле на Германия, където Самарас засече топката и я прати под плонжа на Нойер за 1:1.

Германия отново излезе напред в резултата в 61-та минута, когато Боатенг центрира в наказателното поле на Гърция, след което Кедира от около точката на дузпата засече топката от въздуха и я прати под напречната греда за 2:1.

В 68-та минута Йозил центрира от фаул в наказателното поле на Гърция, Кирякос Пападопулос изпусна Клозе, който засече топката с глава и я прати в мрежата на Сифакис.

Германия отбеляза четвърти гол в 74-та минута, когато Клозе бе изведен сам срещу Сифакис и стреля, след което вратарят спаси, но при добавката Ройс шутира, топката срещна напречната греда и влезе в опразнената врата за 4:1.

Гърция получи правото да изпълни дузпа в 88-та минута, когато Торосидис центрира в наказателното поле на Германия, където Боатенг игра с ръка и Дамир Скомина посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Салпингидис в 89-та минута.

Така Германия се класира за полуфиналите на Европейското първенство и очаква победителя от сблъсъка между Англия и Италия.

Германия - Гърция

Германия: 1. Нойер, 5. Хумелс, 14. Бадщубер, 16. Лам (к), 20. Боатенг, 6. Кедира, 7. Швайнщайгер, 8. Йозил, 9. Шурле (13. Мюлер 67'), 21. Ройс (19. Гьотце 79), 11. Клозе (23. Гомес 79')

Гърция:13. Сифакис, 2. Маниатис, 3. Цавелас (16. Фотакис 46'), 5. К. Пападополус, 15. Торосидис, 19. Папастатополус, 6. Макос (9. Либеропулос 72'), 18. Нинис (17. Гекас 46'), 21. Кацуранис (к), 7. Самарас, 14. Салпингидис

Съдия: Дамир Скомина (Слвн)

szólj hozzá: Germany vs Greece 1:0 Philipp Lahm

szólj hozzá: Germany vs Greece 1:1 Samaras

szólj hozzá: Germany vs Greece 2:1 Sami Khedira
szólj hozzá: Germany vs Greece 3:1 Miroslav Klose
szólj hozzá: Germany vs Greece 4:1 Marco Reus