Германия разгроми Ирландия с 6:1 в предварително смятания за дерби мач от група С. В Дъблин обаче Бундестимът не даде никакви шансове на своя съперник, тотално го надигра и вкара цели 6 гола.

Резултатът бе открит в 32-а минута след неразбирателство в отбраната на Ейре и точен удар на Марко Ройс. Отново звездата на Борусия Дортмунд покачи на 2:0 малко преди края на полувремето с прецизен шут.

В 55-а минута резултатът вече бе класически след точно изпълнение от дузпа на Месут Йозил.

3 минути по-късно и подгонилият рекорда за голове на Герд Мюлер – Мирослав Клозе се разписа, след като бе изведен от Швайнщайгер добре отдясно, майсторски преодоля вратаря на домакините и плъзна топката във вратата.

В оставащите минути два гола вкара и влезлият като резерва Тони Кроос след перфектни шутове от далечно разстояние.

Ирландия все пак стигна до почетно попадение в добавеното време на мача, когато Андрю Киоу оформи крайното 1:6.

Швеция победи трудно Фарьорски острови с 2:1. Домакините изненадващо поведоха чрез Балдвинсон в 58-а минута, а Кацаниклич изравни 5 минути по-късно. Успехът за Швеция донесе Златан Ибрахимович в 76-а минута.

В третия мач от групата Казахстан и Австрия завършиха при нулево равенство.