Отборът на Германия изненадващо загуби с 1:2 от Австралия в контролна среща, играна на “Борусия Парк” в Гладбах.

Селекционерът на Бундестима Йоаким Льов даде шанс на някои от футболистите, които по-рядко попадат в плановете му и това явно даде отражение върху крайния резултат.

Немците все пак успяха да открият в 26-а минута чрез Марио Гомес, който се възползва от асистенция на Андре Шюрле. При този резултат завърши и първото полувреме.

След почивката обаче австралийците съумяха да стигнат до два гола, с които да вземат престижната победа. Дейвид Корни изравни в 61-а минута, а само три минути по-късно Люк Уилшър материализира дузпа за своя отбор и оформи крайното 2:1.

Италия не срещна подобни проблеми и победи като гост Украйна с 2:0 след голове на Джузепе Роси и Алесандро Матри.

Португалия победи със същия резултат Финландия след две попадения на Рубен Микаел.

szólj hozzá: Ge 1-2 Aus