Германия продължи победния си марш и спечели с 3:1 при гостуването на Турция на препълнения стадион „Тюрк Телеком” в евроквалификационен мач от група А.

Бундестимът поведе с 1:0 в 35-та минута, когато Томас Мюлер подаде към Марио Гомес, който финтира футболист на Турция и с премерен удар прати топката във вратата на Демирел.

Томас Мюлер се възползва от пас на Гьотце в 66-та минтуа и удвои преднината на Германия.

Хакан Балта намали пасива на отбора на Турция в 79-та минута.

Отборът на Германия получи право да изпълни дузпа в 86-та минута, която бе реализирана от Бастиан Швайнщайгер.

По този начин Германия записа девета поредна победа и води в класирането с 27 точки.

В другия мач от групата Белгия победи с 4:1 Казахстан.

Тими Симонс се разписа в 40-та минута от дузпа и даде преднина за домакините.

Еден Азар бе точен в 43-та минута и направи резултата 2:0. Венсан Компания се разписа в 49-та минута за 3:0.

Казахстан остана с човек по-малко, след като Кургулин бе изгонен с червен картон в 59-та минута.

Евстигнейев си отбеляза автогол в 84-та минута и направи резултата 4:0 в полза на Белгия, а почетният гол за Казахстан отбеляза Нурдаулетов в 86-та минута.

В мач без значение Австрия победи с 4:1 като гост Азербайджан.