Германия се наложи с 3:0 над Холандия в една от най-интересните контроли в Европа. Бундестимът не остави никакъв шанс на „лалетата“, които от своята страна изобщо не изглеждаха на себе си на терена в Хамбург. Холандия на практика нямаше 100-процентово голово положение, докато и трите гола за германците бяха наистина красиви.

Неостаряващият Мирослав Клозе се отчете с гол и две асистенции, и не спираше да тормози отбраната на гостите.

Томас Мюлер откри резултата, изведен отлично от Клозе отдясно, и без да спира, с едно докосване простреля Маартен Стекеленбург в 15-та минута.

Десетина по-късно самият Клозе се разписа, след центриране отдясно, със запазената си марка – с глава.

Красива многоходова комбинация на Бундестима направи резултата класически в 66-та минута, когато пак Клозе намери Месут Йозил и той оформи крайното 3:0.

Това бе и подаръкът на играчите по случай отбелязването на мач №75 на Йоаким Льов начело на тима. Успехът бе и първи за Германия срещу Холандия от 15 години и пет мача насам.