Марио Гьотце донесе победата на Германия с 1:0 срещу Чили в контролна среща, играна в Щутгарт.

Още в 16-та минута Месут Йозил намери отлично Гьотце и неговият премерен изстрел от 15-тина метра остави Ерера безпомощен.

Чили създаде купища положения, но пропиля всичките, пред Мануел Нойер.

ВИДЕО ОТ МАЧА

Алексис Санчес и Артуро Видал организираха атака след атака, но така и не намериха начин да ги завършат, за да стигнат поне до реми за самочувствие и престиж.

Видал пропусна двете най-чисти положения за Чили през първото полувреме, като първото от тях отиде право в Мануел Нойер, а след това ударът му с глава, след центриране на Санчес от корнер, мина на няколко педи покрай вратата.

Германия не успяваше да си вземе дъх от непрекъснатите контраатаки на Чили, и Джером Боатенг и Пер Мертесакер трябваше да чистят постоянно топката, по-далеч от стража Нойер.

Едуардо Варгас имаше един от най-добрите шансове след почивката да изравни, но ударът му се отби в гредата.

Германия стигна до победата въпреки всичко, но не убеди особено с представянето си, докато Чили даде още една заявка за отлични мачове на Световното първенство в Бразилия.

източник: Gulliver/Getty Images