Шампионът на Германия Борусия Дортмунд може би окончателно се прости с надеждите, че ще защити трофея си, след като в срещо от 21-ия кръг допусна домакинско поражение от Хамбургер с 1:3. Така има вероятност жълто-черните да се отдалечат на цели 15 точки от лидера Байерн Мюнхен, който по-късно днес излиза срещу Шалке 04.

На своя „Сигнал Идуна Парк“ играчите на Юрген Клоп наложиха обичайното си превъзходство в първите минути и в 17-ата Роберт Левандовски откри.

Хамбургер поднови играта с начален удар, а секунди по-късно резултатът бе 1:1. Денис Аого даде добра топка на Артьомс Рудньевс и бившият съотборник на Александър Тонев в Лех изравни.

В 26-ата младият корейски нападател на Хамбургер Хьон-Мин Сон направи пълен обрат, като се разписа след хубав пас на Джефри Брума.

Нещата се влошиха допълнително за домакините малко след половин час игра, когато доста грубо действие на Роберт Левандовски му донесе директен червен картон.

Бързо-бързо през втората част обаче и гостите останаха с човек по-малко, като съдията изгони Брума в 60-ата. Две минути по-късно обаче Рудньевс окончателно прекърши Борусия с трети гол. Латвиецът засече хубаво центриране на Рафаел ван дер Ваарт.

В заключителните минути на мача Хьон-Мин Сон пък оформи крайното 4:1 след разбъркване в наказателното поле.

Borussia Dortmund vs Hamburger 1-4 ALL GOALS by foogoals

В същото време Байер Леверкузен пропусна чудесна възможност да си върне второто място. „Аспирините“ допуснаха късен изравнителен гол срещу Борусия Мьонхенгладбах и мачът приключи при 3:3.

Централният защитник Мартин Щранцл изведе „зебрите“ напред малко преди края на първото полувреме, когато засече с глава центриране от ъглов удар. След почивката обаче само 7 минути бяха необходими на Леверкузен да изравни чрез Синди Сам. Това обаче разколеба домакините и те отново поведоха в 58-ата. Хуан Аранго центрира и Люк де Йонг с глава разстреля Бернд Лено. Още в следващата атака обаче Щефан Кислинг възстанови равенството – 2:2.

В 64-ата минута Андре Шюрле за първи път изведе своя тим напред, като се възползва от хубав пас на Гонсало Кастро.

Леверкузен изглеждаше почти сигурен в успеха, но в 86-ата Патрик Херман засече с глава поредното центриране и този път Лено не успя да се намеси.

Това остави „аспирините“ на трето място с 38 точки, на една зад Дортмунд.