Борусия Дортмунд продължи убийствения си поход към титлата в Бундеслигата. В мач от 15-тия кръг „жълто-черните” победиха с 2:0 като гости Нюрнберг и така увеличиха преднината си пред втория Майнц на цели 10 точки.

Успехът за Дортмунд бе осми пореден като гост, а с него тимът си осигури и титлата „есенен шампион”, тъй като до края на полусезона остават само два кръга.

Матс Хумелс откри резултата в 23-та минута, когато в малкото наказателно поле засече с глава центриране на Нури Сахин. Точка на спора сложи полският национал Роберт Левандовски, който оформи крайното 2:0 в 88-та минута. След разбъркване в наказателното поле, топката стигна до нападателя, който от 14 метра я вкара в долния десен ъгъл.

Борусия вече има 40 точки, докато Майнц е с 30. Шампионът Байерн пък вече е на цели 17 точки зад „жълто-черните”. Нюрнберг се смъкна на 11-а позиция с 18 точки.