Отборът на Борусия Дортмунд отстрани много трудни тима на Мюнхен 1860 от турнира за Купата на Германия. В мач от втория кръг на надпреварата, възпитаниците на Юрген Клоп имаха нужда от продължения, за да пречупят коравия си съперник на стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен.

След нулево равенство в редовните 90 минути, гостите от Дортмунд успяха да стигнат до успеха след два гола на Пиер-Емерик Аубамеанг и Хенрих Мхитарян. Първият гол в мача падна едва в 105-ата минута и дойде от дузпа. За нарушението си в наказателното поле пък Доминик Щахл от домакините получи червен картон.

Стъписани от развитието на нещата, домакините получиха втори гол само 120 секунди по-късно. Арменският национал Хенрих Мхитарян се разписа в 107-ата минута, с което реши всичко в спора.

Напред в турнира продължава също и елитният Аугсбург, който нямаше проблеми срещи скромния тим на Прюсен Мюнстер. Аугсбург се наложи с 3:0 като гост. Волфсбург също надделя с 2:0 над Аахен и продължава в турнира.