Лидерът в класирането Борусия Дортмунд загуби с 0:1 от последния Борусия Мьонхенгладбах в среща от 31-ия кръг на германското първенство по футбол. Поражението остави "жълто-черните" на пет точки пред преследвача Байер Леверкузен,
който победи с 2:1 Хофенхайм.

Домакините поведоха в 35-та минута на мача, след като защитникът Невен Суботич изпусна камерунския нападател Мохамаду Идрису, който вкара топката в близкия ъгъл на Роман Вайденфелер за 1:0.

Благодарение на това Борусия Мьонхенгладбах се изкачи на предпоследно място, но е равен по точки със Санкт Паули. Актив от 29 точки има и намиращият се в зоната за плейоф за оставане Волфсбург.

Мачът можеше да завърши наравно, но гостите от Дортмунд пропиляха няколко чисти положения през втората част, като в едно от тях Марио Гьотце удари напречната греда.