Борусия Дортмунд записа втора поредна победа в Бундеслигата, след като в среща от 21-ия кръг тимът на Юрген Клоп победи Майнц с 4:2.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА

Мачът мина през доста перипетии за домакините, след като Сото се възползва от неразбирателство в отбраната и Вайденфелер позволи на гостите да открият резултата.

В рамките на 6 минути в началото на втората част Дортмунд обърна развоя на срещата. Първо в 49-ата минута Невен Суботич изравни резултата след центриране от корнер на Шмелцер, а в 55-ата Марко Ройс даде преднина на "жълто-черните" като преодоля вратаря на съперника с елегантен финт и се разписа от няколко метра.

Буквално в следващата минута Майнц върна интригата в двубоя. Мали възстанови равенството с мощен шут.

Голеадата продължи, а в 71-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг даде нова преднина на Борусия. Марко Ройс се отчете с филигранен пас от ляво и Обамеянг с удар от малката пеналтерия направи резултата 3:2.

Нури Сахин оформи крайния резултат с попадение в 78-ата минута, а след успеха тимът на Борусия вече се изравни по точки с днешния си съперник като има 22 точки.