Борусия Дортмунд допусна разочароващо домакинско равенство 1:1 срещу закъсалия Щутгарт, но увеличи преднината си на върха на класирането след 19-ия кръг на Бундеслигата.

Възпитаниците на Юрген Клоп има 47 точки, с 13 повече от втория Хановер, който загуби с 0:1 от гостуващия Шалке 04.

Защитаващият титлата си Байерн Мюнхен се изкачи на трето място с 33 точки след убедителен успех с 5:1 над Кайзерслаутерн на "Алианц Арена".

Пред 80270 зрители на стадион "Идуна Парк" домакините откриха резултата две минути преди почивката. Кевин Гроскройц изведе Марио Гьотце в чиста позиция и младокът засече топката в мрежата.

Футболистите на Борусия продължиха да диктуват събитията на терена, но след няколко сериозни пропуска, бяха наказани. В 84-ата минута Здравко Кузманович намери непокрития Павел Погребняк на границата на наказателното поле и руският нападател с прецизен удар не даде шансове на Роман Вайденфелер за крайното 1:1.

С равенството Щутгарт се изкачи на 16-о място в класирането с 16 точки.

Марио Гомес реализира хеттрик, а Байерн отнесе Кайзерслаутерн с 5:1.

Гостите се държаха до последните секунди на първата част, когато Ариен Робен откри резултата след пас на Томас Мюлер.

След почивката се развихри Марио Гомес, който наниза три гола, за два от които му асистира Бастиан Швайнщайгер.Ян Моравек вкара почетното попадение за гостите след малко повече от час игра, а Мюлер оформи успеха на баварците в добавеното време.

Бившият испански национал Раул Гонсалес донесе победата на Шалке 04 с 1:0 като гост над втория Хановер. Раул реализира десетия си гол в Бундеслигата за сезона в

33-ата минута след подаване на Лукас Шмиц от ляво.

След почивката Хановер натисна, но отличните изяви на вратаря Мануел Нойер на няколко пъти отчаяха домакините. Майнц 05 допусна изненадваща загуба с 0:1 от Волфсбург на собствен терен и падна на четвърто място в подреждането.

Симон Кяер отбеляза единственото попадение с глава в 82-ата минута след центриране на Диего от фаул.

Това беше първа победа за Волфсбург след серия от седем поредни равенства.

Borussia Dortmund 1-1 Stuttgart
Uploaded by goalsarena2011. - Basketball, baseball, pro wrestling and more sports videos.