В последния четвъртфинал от турнира за Купата на Германия Байерн Мюнхен победи с 2:0 като гост Щутгарт и се класира за следващата фаза.

В 30-ата минута Рафиня изведе Тони Кроос по дясното крило, той центрира прострелно в пеналта и така Франк Рибери отблизо прати топката в мрежата на Свен Улрайх.

Марио Гомес реши всичко в двубоя точно 31 секунди след началото на второто полувреме, като завърши успешно добра контраатака между него и Томас Мюлер за крайното 2:0. Така Гомес отново спази традицията да се разписва в мачове срещу бившия му тим Щутгарт.

Освен Байерн, място на 1/2-финалите намериха още Борусия Дортмунд, Борусия Мьонхегладбах и втородивизионният Гройтер Фюрт на Асен Караславов. Любопитен факт е, че и четирите 1/4-финала в турнира за Купата на Германия бяха спечелени от гостуващите отбори.