Байерн Мюнхен разби с 5:0 Шалке в приятелска среща между два от трите немски участника в 1/8-финалите на Шампионската лига, играна в Катар.

Баварците откриха резултата още в десетата минута с гол на Томас Мюлер от дузпа. Германският национал се разписа отново в 20-ата минута и покачи на 2:0.

До почивката избухна и хърватският нападател Марио Манджукич, който също заби две попадения – в 33-ата и 43-ата минути, като резултатът до края на първата част набъбна на 4:0.

Преди началото на второто полувреме бяха направени множество смени, като треньорът на Байерн Юп Хайнкес замени почти целия си отбор.

Влезлите на почивката 9 нови играчи от Мюнхен стигнаха до още един гол чрез Марио Гомес в 63-ата минута, с който бе оформено крайното 5:0 в полза на лидера в Бундеслигата срещу Шалке.