Байерн Мюнхен унижи гостуващия Хамбургер с 6:0 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата, а герой за домакините бе Ариен Робен, който вкара първите 3 гола и асистира за четвъртия.

Тимът на Луис Ван Гаал бе загубил последните си 3 мача, но постигна шеметна победа точно на време преди реванша от 1/8-финалите на Шампионската лига срещу еврошампиона Интер във вторник.

Головата серия на Алианц Арена започна в 40-ата минута, когато Робен заби първото си попадения. Другите две холандецът вкара в 47-ата и 55-ата.

В 64-ата Ариен Робен асистира на Франк Рибери, който покачи на 4:0. Петият гол отбеляза голмайсторът на Мондиал 2010 Томас Мюлер, а срамът за Хамбургер стана пълен 5 минути преди края, когато Хайко Вестерман си вкара автогол и фиксира крайното 6:0 за Байерн.

Успехът изкачи баварците на четвърто място с 45 точки от 26 мача. Мюнхенският тим обаче продължава да е на цели 16 точки зад лидера Борусия Дортмунд, който падна с 0:1 като гост на Хофенхайм.

Единственото попадение на Рейн-Некар-Арена вкара Ведад Ибишевич в 63-ата минута, а поражението бе едва второ за Борусия в последните 22 мача във всички турнири.

szólj hozzá: H1-0BV