Байерн разгроми гостуващия Херта с 4:0 в мач от деветия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Юп Хайнкес събраха 22 точки и увеличиха аванса си на върха на 5 точки пред втория Борусия Мьонхенгладбах.

Марио Гомес се разписа два пъти срещу столичани и вече има 10 гола в Бундеслигата от началото на сезона.

Той откри резултата още в петата минута с удар от 20 метра след пас на Франк Рибери.

Две минути по-късно Рибери удвои отблизо след подаване на Джером Боатенг от дясно.

Домакините предрешиха крайния победител в 13-ата минута, когато Бастиан Швайнщайгер получи пас от Рибери и с прецизен удар от 18 метра прати топката в левия ъгъл.

Байерн продължи да доминира и в 69-ата минута стигна до четвърто попадение. Рибери беше спънат в наказателното поле от Роман Хубник и Гомес реализира отсъдената дузпа.

Байер Леверкузен измъкна 2:2 на терена на Борусия Мьонхенгладбах, макар че игра с човек по-малко от средата на второто полувреме.

Гостите откриха резултата в 20-ата минута, когато Михал Кадлец центрира от корнер, Михаел Балак продължи с глава към далечната греда, откъдето непокритият Щефан Райнарц засече в мрежата.

Домакините заслужено изравниха в 65-ата минута. Марко Ройс получи отличен пас в наказателното поле от дясно от Хуан Аранго и направи 1:1.

Три минути по-късно Гонсало Кастро получи директен червен картон заради отправени обидни реплики към помощник-съдията.

В 72-ата минута Аранго с пас от дълбочина изведе Патрик Херман в чиста позиция и той реализира за 2:1 за Борусия.

Три минути преди края Байер стигна до изравняването. Кадлец намери Андре Шюрле в ляво, той напредна и с хубав удар оформи крайното 2:2.

Щутгарт победи гостуващия Хофенхайм с 2:0 и се изкачи на четвърто място с 16 точки, колкото има и шампионът Борусия Дортмунд.

Шинджи Окадзаки изведе домакините напред в 48-ата минута след центриране в наказателното поле на Тамаш Хайнал от фаул.

Павел Погребняк реши всичко от дузпа в 77-ата минута.

Руският нападател беше спънат от ганайския защитник Айзък Ворса в пеналта и сам реализира от бялата точка.

Новакът Аугсбург записа първа победа за сезона, след като се наложи с 1:0 като гост на Майнц 05.

Домакините имаха по-добрите положения в мача, но останаха седми мач без успех.

В 26-ата минута Зденек Поспех нацели гредата на вратата на гостите с удар от десетина метра, а малко преди почивката гол на Николай Мюлер беше спорно отменен заради пасивна засада на Ерик-Максим Чупо-Мотинг при подаването в наказателното поле на Марсел Рисе.

Двубоят вървеше към равенство, но в 88-ата минута Бо Свенсон извърши нарушение в наказателното поле срещу Алекс Белингхаузен и Ян-Ингвар Калсен-Бракер реализира отсъдената дузпа.