Байерн Мюнхен постигна поредна победа в предсезонната си подготовка, след като надигра Волфсбург с 2:1. Двубоят се игра през около 50 хиляди зрители в китайския град Гуанджоу.

Головете за баварците реализираха новото попълнение Марио Манджукич от дузпа и Ариен Робен, а почетният гол за „вълците“ бе дело на една от звездите на Евро 2012 Вацлав Пиларж.

Резултатът бе открит в 29-а минута, когато бе отсъдена дузпа за нарушение на Фагнер срещу Томас Мюлер, а зад топката застана Манджукич, който бе точен за 1:0.

В края на първата част пък със самостоятелна акция Робен майсторски излъга вратаря Хитц и вкара за 2:0.

През втората част двата отбора направиха много промени, а Байерн дори изпробва схема 4-4-2 с двама нападатели Гомес и Писаро. Играта логично се накъса, а в добавеното време Волфсбург все пак стигна до гол, дело на новото попълнение Пиларж.

Съставът на Байерн: Нойер – Боатенг, Ван Буйтен, Данте (46' Бадщубер), Контенто (46' Тимошчук) – Кроос (63' Чан), Луис Густаво – Робен (46' Писаро), Мюлер (66' Вайзер), Рибери (46' Шакири), Манджукич (46' Гомес)