Байерн победи Щутгарт с внушителното 5:3 в последния мач от есенния дял на шампионата в Бундеслигата. Зрителите на стадиона в Щутгарт се насладиха на цели 8 гола, като повечето от тях обаче бяха породени от грешки в защитите на двата отбора.

Резултатът бе открит от Марио Гомес в 31-та минута след асистенция на Томас Мюлер. 5 минути по-късно ролите се размениха и Гомес подаде на Мюлер, който вкара за 2:0.

Със страхотен удар преди края на първата част, Франк Рибери направи преднината на баварците класическа.

В 49-та минута Мартин Харник върна надеждите на “швабите”, но само в рамките на 2 минути след нови грешки в защитата на Щутгарт, Марио Гомес вкара още два гола, с които оформи своя хеттрик срещу бившия си отбор.

Изходът на мача изглеждаше ясен, но Харник и резервата Кристиан Гентнер вкараха нови голове за домакините, с което върнаха напрежението до края на мача.

След този успех, Байерн ще зимува на пето място в класирането с 29 точки, на 14 от лидера Борусия Дортмунд. Щутгарт остава на незавидната 17-а позиция с 12 точки.