Байерн Мюнхен отново оглави класирането в Първа Бундеслига, след като победи с 4:1 като домакин Вердер Бремен в мач от 15-я кръг, докато в дербито на кръга Борусия Мьонхенгладбах и Борусия Дортмунд завършиха 1:1 и двата отбора останаха съответно трети и втори.

Байерн поведе с 1:0 в 22-та минута, когато Алаба асистира за първото попадение на Франк Рибери в мача.

След попадението домакините продължиха да атакуват, но Томас Мюлер пропиля две добри положения.

В 52-ата минута при контраатака на Вердер Писаро подаде към Маркус Розенберг, който изравни - 1:1.

В 68-ата минута обаче Байерн отново излезе напред в резултата. Марио Гомес намери в наказателното поле Мюлер, който беше фаулиран от Андреас Волф и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Ариен Робен и не сгреши за 2:1.

Само девет минути по-късно Рибери получи топката от Гомес, преодоля вратаря и вкара за 3:1.

Вердер завърши мача с човек по-малко, след като Хънт бе изгонен в 81-та минута.

Съдията даде и втора дузпа за Байерн в 83-ата минута за нарушение срещу Рибери. С изпълнението отново се нагърби Робен и беше безгрешен за крайното 4:1.

szólj hozzá: Bayern Munich 1-0 Werder Breme
szólj hozzá: Bayern Munich 1-1 Werder Breme
szólj hozzá: Bayern Munich 2-1 Werder Breme
szólj hozzá: Bayern Munich 3-1 Werder Breme
szólj hozzá: Bayern Munich 4-1 Werder Breme

Борусия Дортмунд изпусна да победи като гост Борусия Мьонхенгладбах и двата отбора завършиха 1:1.

Левандовски даде гол аванс за Борусия Дортмунд в 40-та минута, но Ханке изравни в 72-та минута с хубав удар от границата на наказателното поле.

Фрайбург завърши 1:1 като домакин с Хановер 96, като Гара Дембеле се появи в игра в 83-та минута.

Кайзерслаутерн и Херта Берлин завършиха 1:1, а Волфсбург и Майнц 05 не успяха да излъчат победител – 2:2.