Отборът на Байерн Мюнхен нямаше особени проблеми при визитата си на Регенсбург с мач от първия кръг на турнира за Купата на Германия. Тимът на треньора Юп Хайнкес успя да вкара четири безответни гола, което в крайна сметка безпроблемно осигури класирането на отбора за втория етап от надпреварата.

Първият гол в мача бе отбелязан след 32 минути игра, когато точен бе Марио Манджукич. Новото попълнение на баварците Шакири също успя да се разпише, за да направи резултата 2:0 в 60-ата минута.

Десет минути преди края на редовното време, отново Манджукич бе на точното място и вкара втория си гол в мача, правейки резултата класически в полза на Гостите. Крайното 4:0 оформи Клаудио Писаро в 88-ата минута.

В други мачове от този етап на турнира, Дрезден отстрани Шимницер след победа с 3:0, Есен отстъпи на Унион Берлин с 1:0, а Енерги Котбус допусна тежка и изненадваща загуба от Сандхаузен, с което приключи участието си в надпреварата.

szólj hozzá: REGENSBURG 0-4 BAYERN Munchen Full highlights