Байер Леверкузен се утвърди на второто място в Първа Бундеслига, след като се наложи с минималното 1:0 срещу Нюрнберг в мач от 15-я кръг на германското първенство.

Единственият гол в срещата падна в 37-та минута, а негов автор бе Щефан Кислинг.

Кислинг, който се бори за връщане в състава на германския национален отбор, се възползва от пас на Андре Шюрле в 37-та минута и с деветия си гол за сезона се изкачи начело на класирането в реализаторската листа. Това беше и шестата победа за Леверкузен в последните седем мача от Бундеслигата, с което "аспирините" заемат второто място.

„Аспирините“ бяха по-активни през целия мач, но направиха сериозни пропуски пред вратата на Нюрнберг.

Със спечелените три точки Байер Леверкузен се утвърди на второто място с актив от 30 точки, а Нюрнберг се намира на четиринадесета позиция с 16 точки.

szólj hozzá: Leverkusen vs Nürnberg - 1-0 (All Goals)

Шалке 04 записа четвърти пореден мач без победа в Първа Бундеслига, след като завърши 1:1 като домакин срещу Борусия Мьонхенгладбах.

„Кралскосините“ могат да са доволни и на спечелената точка, защото до 86-та минута губеха в резултата с 0:1.

Де Камарго вкара в 62-та минута и по-този начин изведе напред в резултата Борусия Мьонхенгладбах.

Изравнителното попадение за Шалке бе дело на Дракслер в 86-та минута.

По този начин Шалке остана на четвърто място с 25 точки, а Борусия Мьонхенгладбах е на осма позиция с 21 точки.

szólj hozzá: Schalke vs Mönchengladbach - 1-1 (All Goals)

Аугсбург и Фрайбург завършиха 1:1, а Щутгарт постигна важна победа с 1:0 при гостуването на Гройтер Фюрт. Майнц надделя с 2:1 срещу Хановер.