Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен завършиха наравно 1:1 в последния мач от съботната програма на германското първенство и останаха на позициите, които заемаха и преди 13-ия кръг на Бундеслигата, отдалечавайки се още повече от водача Борусия Дортмунд.

Гостите от Мюнхен започнаха по-добре от съперника си и стигнаха до гол още във втората минута, но главният рефер отмени попадението на Бастиан Швайнщайгер заради засада.

Голът все пак падна в 34-та минута, когато Марио Гомес завърши отлична атака на баварския тим и вкара за 1:0.

Леверкузен се върна бързо в мача. В последните секунди на първото полувреме Даниел Пранич събори Сидни Сам в наказателното поле на Байерн и последва дузпа, която Артуро Видал реализира за крайното 1:1.

След час игра на терена се появи френският национал Франк Рибери, който отсъстваше дълго време от игра с тежка контузия, но и този ход на Луис Ван Гал не успя да раздвижи играта.

Аспирините са трети с 25 точки, докато баварците заемат осмото място с 20 и са на цели 14 зад лидера Борусия Дортмунд, който има цели 34 точки от 13 мача.