Байерн Мюнхен съвсем резонно стартира победно своя сезон на домашната сцена, след като надигра аматьорския петодивизионен Ньотинген с 3:1. Новото попълнение на баварците Артуро Видал се разписа в официалния си дебют, който се състоя на „Карлсруе Стейдиъм“.

Чилиецът откри резултата от дузпа още в 6-ата минута на мача.

Ньотинген обаче имаше своята причина да празнува, тъй като десет по-късно успя да изравни за 1:1. Никлас Хехт-Цирпел, който е студент по математика, успя да накаже отбраната на германския шампион.

Отговорът на Байерн бе мълниеносен и само минута след гола за домакините Марио Гьотце възстанови аванса на тима си. Роберт Левандовски вкара третия гол във вратата на Ньотинген в 26-ата минута.

Малко след началото на втората част – в 55-ата минута – треньорът на фаворитите Хосеп Гуардиола вкара в игра Ариен Робен, за да може холандецът също да запише игрови ритъм в офицален мач.