Вердер Бремен победи Щутгарт с 2:0 като гост и така допълнително усложни ситуацията за „баварците”, които сериозно са се запътили към зоната на изпадащите. Успехът доближи бременския тим до челната тройка, само на точка зад Шалке.

Резултатът от 0:2 бе най-малкото, с което домакините можеха да се измъкнат. Клаудио Писаро откри още в третата минута, и така осигури спокойствие за Вердер. Щутгарт осигури допълнителен комфорт на гостите, като рядко атакуваше и търсеше положения най-вече от статични позиции. От другата страна бременци комбинираха бързо и интригуващо, и създаваха много ситуации за гол.

Второто попадение бе дело на Арън Хънт, който получи подарък от отбраната на Щутгарт, която се успа при едно изпълнение на пряк свободен удар. Хънт се разписа в 51-та минута, а след това „баварците” имаха достатъчно време, но не и възможности да стигнат до обрат.