Вердер Бремен показа, че се намира в отлична форма преди предстоящата си визита на Левски и разгроми с 4:0 срещу водения доскоро от Красимир Балъков швейцарски Санкт Гален като гост в приятелска среща.

Германският национал Торстен Фрингс даде преднина на германците в 14-ата минута, а Месут Йозил удвои преднината на бременските музиканти в 25-ата минута.

Точно час след началото на срещата капитанът Франк Бауман направи резултата класически, а сърбинът Душко Тошич оформи крайното 4:0 в полза на немските вицешампиони малко преди края.

В събота Вердер победи с 3:0 израелския Макаби Нетания, а на 5 август тимът на Томас Шааф идва на стадион „Георги Аспарухов” за контролен мач, който ще бъде официалното представяне на Левски за новия сезон.