Отборите на Хамбургер и Вердер Бремен направиха 0:0 в двубоя по между си от 7-ия кръг на Бундеслигата. Хиксът означава край на серията от четири поредни загуби за Хамбургер, който заема 15-а позиция със 7 точки в актива си.

Тимът на Вердер Бремен пък продължава да няма победа от началото на сезона в Германия и заема 16-а позиция с 4 точки от 4 хикса и 3 загуби до тук.

Двата състава изиграха равностоен сблъсък, но не успяха да си отбележат гол. Още в 16-ата минута Кириакос Пападопулос се освободи и намери топката с глава, но пропусна шанса за домакините.

В самия край на първото полувреме пък Фин Бартелс отправи опасен удар за Вердер, но защитник застана на пътя на топката.

Денис Дайкмайер внесе напрежение в половината на Вердер, но отново не се стигна до попадение.

Теодор Гебре Селасие пък стреля чудесно в 72-ата минута към вратата на Вердер, но ударът му бе неточен и резултатът се запази 0:0.