Вердер Бремен взе жизненоважна победа с 6:2 над Щутгарт, в последен мач от 32-я кръг на Бундеслигата.

С трите точки Вердер се измъкна от зоната на изпадащите, а Щутгарт отново е там.

Бременци имат 34 точки, една повече от Айнтрахт и Щутгарт. Хановер вече отпадна от елита.

Вердер откри резултата още в десетата минута, след отлична бърза атака, доставила топката на гърдите на Фин Бартелс, който си я поведе по най-добрия начин и с премерен удар направи 1:0.

В 18-та минута Филип Костич удари греда, Щутгарт да успее изравни в 26-та, с попадение на Даниел Дидави.

В 33-та минута Щутгарт обаче си вкара и автогол, след неумела намеса на Федерико Барба, който в опита си да изчисти едно центриране, го прати в собствената си врата.

Втора греда удариха гостите в 37-та минута, чрез Мартин Харник.

Третият гол за домакините падна в 42-та минута, когато колективна грешка в защита предостави шанс за Левин Остунали да отправи страхотен шут.

В 53-та минута Щутгарт отново намали, след нов куриозен гол, при който центрираната топка бе отклонена със странен опит от Федерико Барба, реванширал се за автогола си от първото полувреме.

Страхотна многоходова атака на Вердер сервира топката за Клаудио Писаро в 64-та минута и опитният голмайстор не сгреши за 4:2.

Петият гол падна в 80-та минута след нова силна атака за домакините, при която Остунали мина успоредно на аутлинията, и намери непокрит Бертелс на седем-осем метра, за да стреля той точно.

Нещата станаха разгромни в 86-та минута, когато след самостоятелен пробив отдясно Антони Уджа оформи крайното 6:2.

До края на сезона в Бундеслигата остават два кръга.