Вердер спечели с 2:0 опашкарското дерби в 11-ия кръг на Бундеслигата срещу Щутгарт. Мачът не бе от най-интересните и головите положения не бяха достатъчно на брой, за да оставят задоволство у феновете на домакините, въпреки победата.

„Бременските музиканти“ поведоха в резултата в 30-ата минута, когато Себастиян Прьодъл скочи най-високо и засече центрираната от корнер топка от Златко Юнузович във вратата на Щутгарт за 1:0.

Юнузович асистира и за второто попадение на Вердер, паднало в 57-ата минута. Тогава той центрира и Бартелс намери пространство, за да изпрати топката във вратата за 2:0.

Впоследствие заради засада не бе зачетен още един гол на домакините.

С победата Вердер се измъкна буквално над чертата в класирането, където заема 15-ото място с 10 точки. Щутгарт пък се спусна в „червената зона“, където заема 17-а позиция с 9 точки.