Вердер Бремен спечели битката за първото място в група L на Лига Европа, след като в директен двубой победи като гост Атлетик Билбао с категоричното 3:0. Дори равенство щеше да е достатъчно на „бременските музиканти” да запазят лидерската си позиция, но въпреки това немците категорично надиграха своя съперник и не оставиха съмнение в разликата между класите на двата отбора.

Интригата в мача приключи още в 36-та минута, в която падна третият гол за тима от Бремен. Клаудио Писаро откри резултата в 13-та минута, Налдо удвои в 21-та, а точка на спора сложи Маркус Розенберг.

В другия мач от групата, който бе единствено за престиж, Насионал смаза Аустрия Виена с 5:1. Гостите поведоха чрез Шумахер, но Рубен Микаел на два пъти, Матеус, Томашевич и Лопес донесоха разгромната победа за португалците, които по този начин завършиха на трето място в групата.