Вердер Бремен победи с минималното 1:0 Сент Етиен в първи мач между двата отбора от 1/8-финалите на турнира за Купата на УЕФА.

„Бременските музиканти” бяха по-добрият отбор на терена през по-голяма част от двубоя, но въпреки това успя да вкара едва един гол, който запазва интригата за реванша след седмица.

Единственото попадение в мача падна в 20-тата минута и бе дело на бранителя Налдо. Тциолис направи несполучлив опит за удар към вратата, но топката щастливо попадна в краката на Диего. Той обаче я остави за връхлитащия Налдо, който от 13 метра разстреля Жанот.

В друг мач от турнира, на емблематичния за българския футбол „Парк де Пренс” френският Пари Сен Жермен и португалският Брага завършиха при нулево равенство. Така те оставиха интригата за реванша след седмица.