Вердер Бремен пропусна възможността да се приближи на четири точки от лидера в германската Бундеслига Байерн Мюнхен, след като загуби домакинството си на Волфсбург с 0:1.

Бразилският нападател Графите вкара единственият гол за „вълците” на„Везерщадион”. Загубата изпрати Вердер на четвърта позиция с 43 точки. Байер Леверкузен се изкачи на трето място след категоричен успех с 4:1 над Нюрнберг.

Хагуи вкара за „аспирините” още в 6-ата минута. Муслимович изравни в 12-ата за Нюрнберг, но след почивката „франките” допуснаха три попадения в собствената си врата. Глаубер си вкара автогол в 56-ата минута, а Гекас (59) и Кислинг (82) довършиха гостите.

В класирането води Байерн Мюнхен с 50 точки, пред Хамбургер с 45, Байер Леверкузен с 44 и Вердер с 43.