Вердер Бремен и Байер Леверкузен завършиха наравно 2:2 в мач от 24-тия кръг в Бундеслигата. От този резултат най-доволен може да бъде лидерът в първенството Борусия Дортмунд, който вече води с 14 точки пред Леверкузен и на практика е сигурен шампион.

“Аспирините” бяха близо до победата, след като до 82-а минута водеха с 2:0 след голове на Ерен Дендийок (42’) и Симон Ролфес (67’).

Автогол на Щефан Кислинг обаче върна домакините в мача, а в 87-а минута Артуро Видал получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко в последните минути на мача.

Вердер успя да се възползва от предимството си и в 90-а минута Себастиан Прьодъл с глава реализира за крайното 2:2 след центриране на Аарън Хънт.

Със спечелената точка Вердер се измъкна от зоната на изпадащите. “Бременските музиканти” са 15-и с 25 точки, на една пред опасната зона. Байер остава втори с 46 точки, с 2 пред третия Хановер и с 4 пред Байерн.