Валери Домовчийски игра едно полувреме при равенството 1:1 на Херта като гост на Щуртгарт в мач от 13-я кръг на Първа Бундеслига.

Домовчийски започна като титуляр за берлинчани, но бе заменен на полувремето от Адриан Рамос.

Херта успя да поведе в резултата в 49-та минута, когато се разписа именно Рамос, но домакините стигнаха до точката в мача след изравнително попадение на Здравко Кузманович в 82-та минута. Кузманович бе изгонен в 85-та минута за втори жълт картон и Щутгарт завърши мача с човек по-малко.

Вердер Бремен постигна внушителна победа с 6:0 при гостуването на Фрайбург и „музикантите” оглавиха класирането на Първа Бундеслига.

Алмейда бе точен на два пъти при победата на Вердер, а по един гол добавиха Марин, Налдо от дузпа, Йозил и Маркус Розенберг.

Шалке постигна важна победа с 2:0 при домакинството на Хановер и „кралскосините” се приближиха до лидерите в класирането.

Фарфан в 69-та и Моравек в 90-та донесоха победата за Шалке 04.

Шампионите от Волфсбург загубиха доста изненадващо с 2:3 при домакинството си на Нюрнберг.

Хофенхайм разби с 4:0 при гостуването си Кьолн, а Борусия М постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Айнтрахт Франкфурт.