Вердер Бремен и Борусия Дортмунд записаха рутинни победи в четвъртия кръг на първа Бундеслига.

„Бременските музиканти” се наложиха с 2:1 при домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт). Саного се разписа в 35-та минута, а в 79-та Петри Пасанен удвои преднината на домакините. Почетния гол за гостите отбеляза Тюрк в 85-та минута.

Борусия Дортмунд измъкна трите точки при гостуването си на Ханза Рощок след победа с 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Федерико в 76-та минута.

Херта Берлин също се поздрави с победа, след като надделя с 2:1 над Волфсбург. Марко Пантелич откри резултата в 38-та минута, но Деяга изравни в 68-та. 120 секунди преди края на мача Окоронкво донесе победата за домакините.