Вердер Бремен постигна победа с 3:1 срещу Кьолн в последния мач от 13-тия кръг в Бундеслигата. Голът за „козлите” пък отбеляза бившият нападател на Литекс Миливое Новакович.

Домакините поведоха с 2:0 до почивката с голове на бразилците Диего от дузпа в 15-тата минута и на Налдо секунди преди почивката.

Кьолн се върна в мача три минути след подновяването на играта, когато бившият нападател на Литекс Миливое Новакович отбеляза осмия си гол за сезона. Словенският национал бе сред най-активните в своя отбор, а освен с гола "се отличи" и с жълт картон.

Радостта на гостите обаче бе кратка, след като в 55-тата минута Уго Алмейда отбеляза трети гол за бременци.

Победата изкачи Вердер на седмо място в класирането и върна отбора в борбата за местата, даващи право на участие в евротурнирите. Кьолн е десети в таблицата с точка по-малко от бременските музиканти.