Унион Берлин постигна пета чиста мрежа като домакин, след като победи Аугсбург с 2:0 в Берлин. Новакът в елита е водач по този показател през сезона досега, а за днешния триумф головете отбелязаха Невен Суботич (47) и Маркус Ингвартсен (61), които осигуриха седмия успех на столичани в кампанията.

Невен Суботич разпечата вратата на съперника след пауза от почти пет години. За последно той се бе разписвал през май 2015. Сега това отново стана факт след статично положение, засичайки топката на далечната греда за 1:0 малко след началото на второто полувреме. Ингвартсен покачи на 2:0 15 минути по-късно, като попадението му бе под №4 в елита на Германия, а и четирите му гола са отбелязани с ляв крак.

Унион е на 11 място в класирането и прекъсна серията си от три последователни загуби. Берлинчани имат 23 точки, колкото и гостите от Аугсбург, но баварците се намират едно място по-надолу.