В мач от 3-ия кръг на Бундеслигата Унион Берлин се разправи с Майнц 05 и спечели с категоричното 4:0. Головете за успеха реализираха Крузе, Ингвартсен, Фридрих и Поянпало.

В 13-ата минута на срещата Макс Крузе се справи със съперник във въздуха и отблизо с глава откри резултата в полза на тима от Берлин. Отново той имаше възможност да се разпише в 28-ата минута, но не сполучи. Три минути по-късно Шлотербек не съумя да реализира.

Гостите опитаха опасна атака в 43-ата минута, но така и не стигнаха до попадение. През втората част домакините се развихриха и реализираха три безответни попадения в съперниковата врата.

След този успех Унион заема 3-ото място в класирането с актив от 4 точки, а Майнц е на 17-ото без точков актив с 3 поредни поражения.